Infolinia 8:00-16:00, pn.-pt.: 799 399 309E-mail: kontakt@programcaparol.pl

Aktualności

30.04.2021
Wydarzenia branżowe

FIXR.COM OGŁASZA TRENDY W KOLORACH

Eksperci od projektowania wnętrz dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat najgorętszych trendów farb i kolorów.Źródło: Caparol Polska
Serwis Fixr.com dotyczący remontów, opublikował właśnie raport trendów farb i kolorów 2021 r., w którym 68 ekspertów w dziedzinie projektowania wnętrz podzieliło się swoimi poglądami na temat najgorętszych trendów w farbach i kolorach.

Pobyt w domu wpływa na wybór kolorów

81% ekspertów zgodziło się, że pozostanie w domu silnie wpłynęło na wybory kolorystyczne właścicieli domów. Gdy w 2020 roku praca, szkoła i rekreacja przeszły z zewnątrz do wnętrza domu, właściciele domów zaczęli dokładniej badać swoje nowe otoczenie.

Kolory ziemi i ciepłe, neutralne odcienie zastępują szarości

Szarości dominowały w ostatnich latach zarówno w projektowaniu wnętrz, jak i na zewnątrz, ale właściciele domów chcą koloru. To już nie jest takie zaskakujące, że po spędzeniu większości minionego roku w izolacji i dystansie społecznym ludzie nie kochają już szarości.

Trzy najlepsze palety kolorów do wnętrz, wybrane przez ekspertów, przywracają kolor i ciepło.

  • odcienie neutralne z domieszką koloru (54 procent),
  • ciepłe neutralne (50 procent),
  • kolory ziemi (46 procent).


Aegean Teal i Urbane Bronze, najczęściej używane „Kolory Roku”

Każdego roku czołowe firmy i producenci farb wybierają swój „Kolor Roku”. Spośród kolorów wydanych w 2021 roku, dwa znajdują się na szczycie list przebojów:

  • 53% ekspertów wskazało, że większość właścicieli domów wybierze Aegean Teal Benjamina Moore'a
  • 43% - brąz Urbane Sherwina Williamsa.

Jest to zgodne z najlepszymi paletami kolorów do wnętrz wybranymi przez ekspertów, ponieważ Aegean Teal może być używany jako akcent o odważnym kolorze, a Urbane Bronze jest ciepły, naturalny i neutralny.

Mieszane opinie na temat kolorów do domowego biura

Zmiana warunków pracy sprawiła, że domowe biuro stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Naturalnym wydaje się przekonanie, że dominuje jeden trend kolorystyczny. Badanie wykazało jednak, że eksperci mieli bardzo rożne opinie na ten temat.

Na szczycie listy kolorów do domowego biura znalazł się biały i jego odcienie, a 24% ekspertów wybrało go jako preferowany kolor. Kolejne trzy były zbliżone, z granatowym 18%, niebiesko-zielonym 16% i niebiesko / szarym 15%.
Brak zdecydowanej większości w sprawie trendy kolorów dla biura domowego jest prawdopodobnie spowodowany faktem, że podczas gdy niektóre biura domowe są wyznaczonymi pomieszczeniami biurowymi, wiele z nich to przestrzenie w salonie, jadalni, a nawet sypialni. Ponadto zmiana ta nastąpiła stosunkowo niedawno i normalne jest, że nie ma jeszcze stałego trendu ani preferencji wśród projektantów i właścicieli domów.

Niebieski przynosi spokój

Coraz ważniejsze staje się także posiadanie kojących kolorów w naszych domach.

Wiadomo, że kolor niebieski działa uspokajająco na ludzi, więc nic dziwnego, że przytłaczające 48 % wpływowych osób zgadza się, że niebieski był kolorem z wyboru do stosowania w pomieszczeniach intymnych, takich jak na przykład sypialnie.

Nowe kolory dla nowej rzeczywistości

W 2020 r. wiele osób musiało stawić czoła nowej rzeczywistości przebywania w domu częściej niż zwykle. Ta zmiana w zachowaniu zapowiada, że rok 2021 będzie rokiem, w którym wielu odejdzie od szarości, tak modnych w ostatnich kilku latach ku cieplejszym, bardziej neutralnym kolorom ziemi.


Źródło: https://www.coatingsworld.com/issues/2021-03-01/view_features/fixrcom-announces-2021-paint-color-trends/?widget=listSection