Infolinia 8:00-16:00, pn.-pt.: 799 399 309E-mail: kontakt@programcaparol.pl

Aktualności

18.09.2019
Przegląd rynku

Neo Mint – kolor sezonu wiosna/ lato 2020 wg WGSN

2020 będzie rokiem, w którym super-futurystyczna wizja stanie się rzeczywistością.

W ciągu ostatniego roku kolor stał się jeszcze bardziej niż dotąd, centralnym punktem, szczególnie w branży projektowej, a jego pionierami są ogromne trendy, takie jak tysiącletni różowy i żółty Gen Z - kolory, które wpłynęły na wszystko, od koszulek po wnętrza sklepów.
Widzieliśmy, jak trendy społeczne i gospodarcze oraz tematy wpływają na trendy kolorystyczne, a te modne kolory stały się prawdziwym motorem trendów.

Zbliżając się do 2020 roku, zobaczymy czysty Neo Mint jako kolor roku.
Co oznacza dla nas 2020 rok?

Po pierwsze „Igrzyska Olimpijskie AI”, w których sztuczna inteligencja pomoże sędziom gimnastyki uzyskać jak najdokładniejsze wyniki. Jest to rok ukończenia najwyższego budynku na świecie - neo-futurystycznej wieży Jeddah w Arabii Saudyjskiej o wysokości 1 km. Rok, w którym Mars 2020 Rover NASA rozpoczyna swoją misję, aby sprawdzić, czy Mars może wspierać życie drobnoustrojów i być może kiedyś będzie nadawał się do zamieszkania dla ludzi. W 2020 r. Uber wprowadzi „latające taksówki” w Los Angeles i Dallas. Tymczasem długo oczekiwana wystawa Muzeum V&A „Przyszłość zaczyna się tutaj” rozpoczyna się w maju, co powoduje większe zainteresowanie pionierskim rokiem 2020.
Jeśli chodzi o kolor na rok 2020, Neo Mint jest świeżym kolorem, który harmonizuje naukę i technologię z naturą. Ma ciekwą futurystyczną technologię, ale łączy się także z życiem roślin i naturą.
Jane Monnington Boddy, dyrektor ds. Kolorów WGSN, mówi: „Moja rola polega na badaniu wzorów i zmian trendów w wielu obszarach, od sztuki, mody i designu po naukę, technologię i ekonomię. Informacje te są dostarczane globalnej społeczności projektantów, aby umożliwić im tworzenie produktów, które dokładnie odpowiadają właściwym trendom we właściwym czasie dla ich konsumentów. Mamy klientów, od gigantów odzieży poprzez firmy motoryzacyjne i wiodących detalistów na świecie. Staje się jasne, jak ważne jest Neo Mint - odcień, który zwięźle łączy futurystyczny rozwój z naturą”.

Na podstawie naszego raportu Key Colours S / S 20 możesz śledzić kolory definiujące sezon. Sezon to ewolucja ugruntowanych, komercyjnych brzmień o szerokim zasięgu - ale Neo Mint jest kolorem sezonu, podobającym się trendsetterom i początkującym.
 
Najważniejsze kolory WGSN to pierwszy rzut oka na zestaw pięciu tonów, które mają największy wpływ w 2020 r .
Aby uzyskać więcej wglądu ekspertów, analiz i inspiracji projektowych, przejdź na stronę główną WGSN Color.

https://www.wgsn.com/blogs/neo-mint-the-s-s-2020-colour/