Infolinia 8:00-16:00, pn.-pt.: 799 399 309E-mail: kontakt@programcaparol.pl

Aktualności

05.05.2020
Przegląd rynku

Modne kolory, dające poczucie bezpieczeństwa

Wybór koloru farby do salonu to bardzo istotna decyzja. Zależy nam, by robił dobre wrażenie, ale i dawał poczucie bezpieczeństwa. Pomocne przy jego wyborze mogą się okazać wyniki sondażu przeprowadzonego przez Fixr.


Photo by Jean van der Meulen from Pexels

Przeważnie zależy nam na kolorze, który zwraca uwagę, ale jest na tyle bezpieczny i neutralny, że sprawdzi się nawet jeśli za jakiś czas zupełnie zmienimy meble i wystrój. Dlatego najmodniejsze kolory sezonu na podstawie sondażu Fixr mogą się okazać cenną inspiracją

Biały – bo nic się z nim nie gryzie

W sondażu udział wzięło 200 ekspertów w dziedzinie projektowania. Aż 45% za najpopularniejszy kolor do salonu w roku 2020 uznało biały. Bo choć może się on wydawać nieco nudny, to wciąż stanowi doskonałe tło dla różnych rodzajów umeblowania i dekoracji. Z białym po prostu nic się nie gryzie.


Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Ciepły szary – ładny i wszechstronny

Zaraz na drugim miejscu, z wynikiem 40%, pojawił się kolor ciepły szary, który jest chętnie wybierany już od dobrych kilku lat.
Zdaniem projektantów era szarego dobiega powoli końca. Nie znaczy to jednak, że ludzie natychmiast przestaną go używać – aż 57% respondentów przyznaje, że szarości przestają być trendy, ale ludzie nadal będą ich chętnie używać.


Photo by Medhat Ayad from Pexels

Pieczarka, orzech i mięta

Listę najpopularniejszych kolorów do salonu w roku 2020 zamykają kolor pieczarkowy, orzech laskowy oraz miętowa zieleń. Zdaniem ekspertów wśród kolorów farb do wnętrz prym wciąż wiodą chłodne i neutralne kolory. Zwolennicy intensywnych odcieni nie mają się jednak czym martwić – 20% projektantów przepytanych w sondażu wciąż stawia we wnętrzach na żywe, jaskrawe kolory.


Photo by Pexels

Źródło: apartmenttherapy.com, Realtor.com, fixr.com
Źródło: http://www.rynekfarb.pl/najmodniejsze-kolory-salonu-na-pandemiczny-rok-2020/