Infolinia 8:00-16:00, pn.-pt.: 799 399 309E-mail: kontakt@programcaparol.pl

Aktualności

03.10.2018
Przegląd rynku

Inspiracje kolorystyczne z katalogu Ikea

W kwestii inspiracji kolorystycznych, nowy katalog IKEA to nie tylko interesujące rozwiązania dotyczące aranżacji wnętrz, ale również pomysły na kolor ścian w naszym domu. Za portalem Apartment Therapy cytujemy najciekawsze z nich.

W powyższej aranżacji IKEA wykorzystuje dwa uzupełniające się kolory na ścianie: przydymiony ciemnoniebieski i cielisty różowy. Co ciekawe, listwa przypodłogowa na niebieskiej ścianie jest pomalowana na ten sam kolor cielisty różowy, tworząc pomysłowe połączenie tych dwóch powierzchni.

Szafki w tej kuchni mają odcień miętowej zieleni, podczas gdy ściany są w podobnym kolorze co płytki – ciemny morski. Zastosowanie tego samego odcienia sprawia, że wystrój jest spójny i harmonijny.

Wiele jest pomysłów na akcentowe ściany, ale pomalowanie jej tylko do wysokości ¾ to ciekawa, świeża propozycja. Drugi wariant, z zastosowaniem dwóch różnych szarych odcieni, jest jeszcze bardziej interesujący.

Ciepłe różowe ściany w powyższej aranżacji dzięki technice dekoracyjnej nakładania farby wyglądają, jakby miały lekko  przecieraną strukturę, ale w rzeczywistości chodzi głównie o kolor. Delikatny, dodaje wnętrzu miękkości i światła.

Kolejny ciekawy pomysł do pokoju dziecięcego. Zimny odcień niebieskiego przełamany został cienkim paskiem różu. Przyjemny kontrast z nutą energii.

Ziemista, oliwkowa zieleń na ścianie, drzwiach i futrynie – to świetny sposób, aby wpasować w tło elementy architektury. Efektem jest gładka, jednolita powierzchnia, która wygląda bardzo elegancko.

Na koniec przedstawiamy coś może niezbyt praktycznego, może nieco trudnego do zastosowania w większości domów, ale połączenie różowych ścian z intensywnie żółtą podłogą tworzy naprawdę piękną, radosną całość. I przypomina nam, że farby można stosować nie tylko w pionie.

Źródło: apartmenttherapy.com, fotografie: IKEA

Źródło: http://www.rynekfarb.pl/inspiracje-farbiarskie-z-katalogu-ikea/